Kupno samochodu nie zawsze jest oczywistym następstwem zmiany auta. Czasami zakup nowej maszyny nie wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą, a po prostu fanaberią lub chęcią posiadania tak zwanego „weekendowego auta”. Jednak w niektórych sytuacjach auto może się nam zwyczajnie znudzić lub po prostu możemy go nie potrzebować. W tego rodzaju wypadkach pojawia się myśl o zakupie motocyklu. Szybki jednoślad jest spełnieniem marzeń wielu osób, a chęć prawdziwego doświadczenia prędkości w wielu przypadkach jest niepowstrzymana. Jednak czy motocykl z USA to równie opłacalny zakup co samochody ze stanów? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym omawiamy temat importu motocykli oraz przedstawiamy w jaki sposób używany motocykl z USA może być najlepszym możliwym rozwiązaniem na całym rynku.

Motocykle ze Stanów i ich opłacalność

Import maszyn od lat nie jest już tak kontrowersyjną kwestią, jak miało to miejsce jeszcze dekadę temu. Obecnie sprowadzanie samochodów z USA jest powszechną praktyką. Dotyczy to również jednośladów, które z roku na rok zyskują coraz większe grono entuzjastów. Podczas zakupu motocykla pojawia się jednak pytanie, czy bardziej opłacalny jest import, czy może zakup maszyny w kraju na lokalnym rynku. Niezależnie czy decydujemy się sprowadzić auto, czy motocykl, import będzie zdecydowanie opłacalnym pomysłem. Niemniej jednak przed każdym zakupem warto zebrać informacje dotyczące naszego budżetu oraz przeprowadzić mały research dotyczący interesującego nas modelu i jego cen. Okazuje się bowiem, że istnieją sytuacje, gdzie możemy zakupić wymarzony motor w cenie zbliżonej do całościowej ceny importu. Niemniej jednak są to wyjątkowe przypadki, które nie zdarzają się codziennie.

Używany motocykl z USA — co wybrać?

Nastroje na rynku jednośladów są różne. Rynek wtórny jest obfity w skutery i motocykle, które różnią się rokiem produkcji, mocą silnika i komfortem prowadzenia. Różna także jest opłacalność ich zakupu. W przypadku, kiedy chcemy kupić motocykl z USA, paradoksalnie najbardziej opłacalne są modele z wyższej półki oraz te słabo dostępne na polskim rynku. Niemniej jednak przed podjęciem decyzji o zakupie warto przeprowadzić drobny research i sprawdzić, w jakich cenach są interesujące nas modele jednośladów. Niemniej jednak nie jest trudno dostać kilkuletni motocykl w atrakcyjnej cenie, a nawet zabytkową maszynę, której pozazdroszczą nam niezmotoryzowani przechodnie.

Motocykle czy samochody ze stanów — co wybrać?

Mając do wyboru auto lub motocykl warto zastanowić się nad docelowym przeznaczeniem maszyny. Jeśli jest to zakup rekreacyjny, motocykl jest jak najbardziej odpowiednim wyjściem. Jednoślady dają dużą swobodę, poczucie prędkości oraz zapewniają dawkę adrenaliny. Z pewnością dla wielu osób zakup motocykla jest zakupem związanym z pasją i chęcią niezależności. W tego typu przypadkach zdecydowanie warto zdecydować się na zakup maszyny, jaką jest motocykl z USA.

Motocykle używane są nie tylko do przemieszczania się z punktu A do B, ale także jako element wizerunkowy. Dla wielu osób jednoślady to nieodłączny element codzienności, który trudno porównać do jazdy autem. Import motocykli cieszy się coraz większą popularnością w Polsce, a co za tym idzie, coraz bardziej rośnie rynek wtórny jednośladów. Decydując się na import, warto ustalić budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup maszyny oraz wykonać drobny research mający na celu zorientowanie się w realiach lokalnego rynku. Niemniej jednak zakup motocyklu z USA jest opłacalnym przedsięwzięciem, o czym przekonały się tysiące miłośników motoryzacji w naszym kraju.


Udostępnij ten wpis

ZOBACZ RÓWNIEŻ

02-06-2022

Jakie samochody opłaca się sprowadzać z USA?

Import samochodów z USA jest fantastyczną okazją do nabycia wyjątkowego auta. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie wymarzonej maszyny ze Stanów ze względu na chociażby nieopłacalność zakupu amerykańskiego auta […]

02-06-2022

Używany motocykl z USA! Poznaj korzyści takiego rozwiązania

Kupno samochodu nie zawsze jest oczywistym następstwem zmiany auta. Czasami zakup nowej maszyny nie wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą, a po prostu fanaberią lub chęcią posiadania tak zwanego „weekendowego […]

30-05-2022

Ubezpieczenie auta z USA. Co musisz wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zakupu auta jest ubezpieczenie samochodu. Oferty ubezpieczycieli różnią się w zależności od modelu auta, pojemności silnika, a nawet roku produkcji. O ile kwestia ubezpieczenia w przypadku nowych aut […]

Jedź do góry