Samochody elektryczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Mowa tutaj nie tylko o nowych autach z salonu, ale przede wszystkim o maszynach importowanych spoza granic kraju. Nie ma w tym nic dziwnego — import samochodów elektrycznych zyskuje na popularności, a same samochody z USA nie są już tak egzotyczne jak jeszcze dekadę temu. Jednak zastanówmy się, skąd wzięła się popularność aut na prąd i czy import samochodów elektrycznych w ogóle się opłaca? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym postaramy się odpowiedzieć na te, jak również inne pytania dotyczące elektrycznych samochodów.

Samochody elektryczne i plusy ich posiadania

Samochody na prąd to nie tylko prestiż i etyczny z punktu ekologii wybór — to także szereg ekonomicznych korzyści, a także przywilejów. Jednym z ogromnych plusów posiadania elektrycznego auta jest korzystanie z energii elektrycznej, a nie benzyny czy paliw kopalnych takich jak gaz ziemny. Koszt naładowania elektrycznego samochodu jest naprawdę niski. W przybliżeniu pokonanie dystansu 100 km wyniesie nas około 10 zł. Są to oczywiście kwoty szacunkowe, niemniej jednak są niezwykle konkurencyjne w porównaniu do silników spalinowych. Kolejnym plusem, który może przekonać amatorów jazdy miejskiej, są darmowe parkingi. Posiadając samochód elektryczny, nie musimy płacić za parkowanie, dzięki czemu możemy zaoszczędzić naprawdę pokaźną sumę w skali roku.

Dlaczego samochody na prąd stały się tak popularne?

Samochody elektryczne cieszą się rosnącą popularnością. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Pierwszą z nich jest większa dostępność elektrycznych modeli na rynku. Samochody elektryczne to nie tylko Tesla. Obecnie topowi producenci samochodów posiadają w swojej ofercie auta napędzane energią elektryczną. Dodatkowo wpływ na popularność maszyn, jakimi są samochody na prąd, mogło mieć stopniowe podnoszenie cen benzyny. Wielu kierowców obserwując rynek paliw, podjęło decyzję o zmianie samochodu ze spalinowego na elektryczny. Obecnie posiadanie elektrycznego auta jest dużo bardziej ekonomiczne niż na początku ich ogromnej popularności.

Czy import samochodów elektrycznych się opłaca?

Samochody z USA i ich import to świetny sposób na kupno auta w naprawdę atrakcyjnej cenie. Okazuje się, że dotyczy to nie tylko auto spalinowych, ale także samochodów na prąd. Import samochodów elektrycznych jest korzystny nie tylko ze względu na cenę, ale również na szereg przywilejów, które bezpośrednio wpływają na zakup i import auta ze Stanów. Jednym z tego rodzaju przywilejów jest ulga podatkowa w postaci zniesienia akcyzy na pojazdy elektryczne importowane z USA. Dzięki tego rodzaju uldze możemy zaoszczędzić 3.1% kwoty nabytego pojazdu. Jest to fantastyczna wiadomość dla osób, które planują import auta z USA, ponieważ jak widać nie tylko w kraju, ale także w procesie sprowadzania samochodu możemy liczyć na różnego rodzaju udogodnienia.

Elektryczne samochody z USA to racjonalny nie tylko ze względów ekonomicznych wybór. Decydując się na auto elektryczne, zapewniasz sobie nie tylko szereg profitów w trakcie użytkowania, ale także już na poziomie importu auta do Polski. Samochody na prąd są relatywnie tanie w utrzymaniu, a parkowanie ich w strefach objętych parkometrami jest absolutnie darmowe. Podczas zakupu nowego samochodu warto rozważyć elektryczną opcję, ponieważ samochody na prąd są przyszłością naszego codziennego życia.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu, którego tematem były elektryczne samochody z USA. Zapraszamy również do sprawdzenia innych wpisów na naszym blogu.


Udostępnij ten wpis

ZOBACZ RÓWNIEŻ

02-06-2022

Jakie samochody opłaca się sprowadzać z USA?

Import samochodów z USA jest fantastyczną okazją do nabycia wyjątkowego auta. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie wymarzonej maszyny ze Stanów ze względu na chociażby nieopłacalność zakupu amerykańskiego auta […]

02-06-2022

Używany motocykl z USA! Poznaj korzyści takiego rozwiązania

Kupno samochodu nie zawsze jest oczywistym następstwem zmiany auta. Czasami zakup nowej maszyny nie wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą, a po prostu fanaberią lub chęcią posiadania tak zwanego „weekendowego […]

30-05-2022

Ubezpieczenie auta z USA. Co musisz wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zakupu auta jest ubezpieczenie samochodu. Oferty ubezpieczycieli różnią się w zależności od modelu auta, pojemności silnika, a nawet roku produkcji. O ile kwestia ubezpieczenia w przypadku nowych aut […]

Jedź do góry