PROCEDURA

Poniżej przedstawiamy charakterystykę importu poprzez grupę COCO. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie zoptymalizowaliśmy koszty importowe oraz podatkowo-celne. Cała płatność podzielona jest na 3 etapy: koszty po stronie amerykańskiej, europejskiej oraz rozliczenie usługi obsługi importowej. Szczegółowy poradnik dotyczący importu pojazdów wraz ze wskazówkami na temat najsprawnejszej realizacji zlecenia otrzymasz w naszym newsletterze.


Wybór pojazdu

Pierwszym krokiem jest zdefiniowanie szukanego pojazdu oraz określenie budżetu na jego zakup. W zakładce AUKCJE znajdziesz portale, z których korzystamy najczęściej: Copart.us i IAA.us. W zakładce KONTAKT, na dole znajdziesz formularz kontaktowy, który należy wypełnić podając wymagane informacje:

1. Uwstaw parametry pojazdu w ustawieniach filtrowania na wyżej wymienionych portalach, a następnie wklej link z wyszukanym pojazdem do formularza kontaktowego, bądź też w treści e-maila. Określ maksymalną kwotę licytacji podaną w USD, wyliczoną na podstawie kalkulatora na naszej stronie. Jeśli interesuje Cię kilka różnych egzemplarzy wklej linki z maksymalną kwotą licytacji dla każdego z nich.;

2. Wyślij do nas e-maila z podanymi podstawowymi parametrami szukanego pojazdu (marka, model, rok produkcji, silnik) wraz z maksymalnym budżetem podanym w PLN przeznaczonym na całe przedsięwzięcie.

W obu wypadkach wysyłasz dane o szukanym pojeździe wraz z budżetem, wypełniając przy tym dane kontaktowe, a my analizujemy, sprawdzamy pojazdy raportami o stanie technicznym takimi jak CARFAX, EPICVIN, AUTOCHECK, aby wybrać dla Ciebie najlepszą i najbezpieczniejszą opcję. Po ich przeanalizowaniu kontaktujemy się drogą mailową wysyłając naszą propozycję.

Podpisanie Umowy, wpłata kaucji Po konsultacji wyboru, drogą mailową, wysyłamy podpisaną przez nas umowę importu. Najpóźniej 3 dni przed przystąpieniem do licytacji wymagana jest wpłata kaucji w wysokości 10% maksymalnej zadeklarowanej kwoty licytacji, która zostanie zwrócona po zapłacie za wylicytowany pojazd. Jest to zabezpieczenie sfinalizowania transakcji dla obu stron. Jeśli nie uda się wygrać licytacji w danym budżecie, konsultujemy ponownie wybór i przystępujemy do licytacji kolejnego egzemplarza.

Zakup, transport morski Drogą mailową otrzymujesz od nas informację o wygranej aukcji wraz z załączonymi fakturami zawierającymi:

• należność za wylicytowany pojazd wraz z naliczoną prowizją aukcyjną i resztą kosztów aukcyjnych (przelew nr 1)

• należność za transport pojazdu z miejsca aukcji do portu w USA, opłatę za fracht morski do Europy oraz za ewentualne ubezpieczenie pojazdu na czas rejsu (przelew nr 2)

Obligatoryjny termin zapłaty wynosi 2 dni robocze. Po tym czasie firma aukcyjna ma prawo naliczyć kary od nieterminowej wpłaty.
Odprawa Celna
Po około 4-5 tygodniach od zakupu otrzymujesz fakturę z kosztami celno-portowymi, którą należy opłacić bezpośrednio na konto agencji celnej w ciągu 2 dni od daty jej wystawienia (przelew nr 3)

Opłata ta zawiera:

• cło (10 % dla samochodów osobowych, 6 % dla motocykli, 20 % dla samochodów ciężarowych)
• podatek VAT w wysokości 19 %
• koszty obsługi celnej
• koszty portowe po stronie europejskiej

Transport do siedziby firmy Pojazd jest transportowany do naszej siedziby, w tym czasie kompletujemy również wszystkie potrzebne do rejestracji dokumenty umawiając z Tobą szczegóły przekazania pojazdu.
Odbiór Pojazdu O przybyciu pojazdu na nasz plac zostajesz poinformowany drogą mailową. Przed jego przekazaniem rozliczamy ostatnią płatność (przelew nr 4): koszt przywozu z portu europejskiego oraz naszą prowizję. Cała procedura od momentu zakupu pojazdu, aż po podstawienie go pod wskazany adres wraz z dokumentami zajmuje przeważnie 6-7 tygodni.
Usługi dodatkowe
Na Twoje życzenie możemy:
• Przygotować wycenę naprawy
• Dokonać naprawy pojazdu
• Przeprowadzić adaptację pojazdu na warunki europejskie
• Przygotować deklarację akcyzową
• Przygotować wycenę uprawnionego rzeczoznawcy
Przed rejestracją pojazdu (lecz w terminie krótszym niż 14 dni od daty przekroczenia granicy) należy rozliczyć podatek akcyzowy wynoszący:
• 3,1 % dla pojazdów spalinowych o pojemności silnika do 2000 cm3
• 18,6 % dla pojazdów spalinowych o pojemności silnika powyżej 2000 cm3
• 1,55 % dla pojazdów z napędem hybrydowym „plug-in” (HEV/MHEV) o pojemności silnika spalinowego do 2000cm3
• 9,3 % dla pojazdów z napędem hybrydowym „plug-in” (HEV/MHEV) o pojemności silnika spalinowego między 2000cm3 a 3500cm3
• 18,6 % dla pojazdów z napędem hybrydowym „plug-in” (HEV/MHEV) o pojemności silnika spalinowego powyżej 3500cm3
• 3,1 % dla pojazdów z napędem hybrydowym „plug-in” (PHEV) lub elektrycznym (z REX) o pojemności silnika spalinowego do 2000cm3
• 9,3 % dla pojazdów z napędem hybrydowym „plug-in” (PHEV) lub elektrycznym (z REX) o pojemności silnika spalinowego między 2000cm3 a 3500cm3
• 18,6 % dla pojazdów z napędem hybrydowym „plug-in” (PHEV) lub elektrycznym (z REX) o pojemności silnika spalinowego powyżej 3500cm3
Z podatku akcyzowego zwolnione są pojazdy z napędem ekologicznym (100% elektryczne lub wodorowe) jak również motocykle oraz samochody ciężarowe
Jedź do góry