PROCEDURA

Poniżej przedstawiamy charakterystykę importu poprzez grupę COCO. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu skutecznie zoptymalizowaliśmy koszty importowe oraz podatkowo-celne. Cała płatność podzielona jest na 3 etapy: koszty po stronie amerykańskiej, europejskiej oraz rozliczenie usługi obsługi importowej. Szczegółowy poradnik dotyczący importu pojazdów wraz ze wskazówkami na temat najsprawnejszej realizacji zlecenia otrzymasz w naszym newsletterze.


Wybór pojazdu

Pierwszym krokiem jest zdefiniowanie szukanego pojazdu oraz określenie budżetu na jego zakup. W zakładce AUKCJE znajdziesz portale, z których korzystamy najczęściej: Copart.us i IAA.us. W zakładce KONTAKT, na dole znajdziesz formularz kontaktowy, który należy wypełnić podając wymagane informacje:

1. Możesz samemu znaleźć linki do aukcji konkretnych pojazdów, używając filtrowania na wyżej wymienionych portalach i wkleić je do formularza kontaktowego w polu „wiadomość” wraz z budżetem podanym w USD na import każdego z tych pojazdów;

2. Uzupełnić formularz podstawowymi parametrami szukanego pojazdu (marka, model, rok produkcji, silnik) wraz z budżetem w USD przeznaczonym na całe przedsięwzięcie i przesłać go do nas.

W obu wypadkach wysyłasz dane o szukanym pojeździe wraz z budżetem, wypełniając przy tym dane kontaktowe, a my analizujemy, sprawdzamy pojazdy raportami o stanie technicznym takimi jak CARFAX, EPICVIN, AUTOCHECK , aby wybrać dla Ciebie najlepszą i najbezpieczniejszą opcję. Po przeanalizowaniu kontaktujemy się drogą mailową i wysyłamy naszą propozycję.

Podpisanie Umowy, wpłata kaucji Po konsultacji wyboru pojazdu drogą mailową wysyłamy podpisaną przez nas umowę importu wraz z załącznikiem dotyczącym konkretnego pojazdu. Umowa uszczegóławia dokładnie proces usługi importu pojazdu, załącznik natomiast zawiera specyfikacje konkretnego pojazdu wraz z maksymalną kwotą licytacji wyliczoną na podstawie naszego kalkulatora opłat. Przed przystąpieniem do licytacji wymagana jest wpłata 10% maksymalnej zadeklarowanej kwoty licytacji w postaci kaucji, która zostanie zwrócona po zapłacie za licytowany pojazd. Jest to zabezpieczenie sfinalizowania transakcji dla obu stron.

Jeśli nie uda się wylicytować pojazdu w danym budżecie, wybieramy kolejny pojazd z listy znajdującej się w załączniku. Po otrzymaniu drogą mailową podpisanej przez Ciebie umowy i zaksięgowaniu wpłaty kaucji najpóźniej 3 dni przed terminem aukcji wysyłamy poradnik przebiegu importu i przechodzimy do licytacji pojazdu.
Zakup, transport morski Drogą mailową otrzymujesz od nas informację o wygranej aukcji wraz z załączonymi fakturami zawierającymi:

• należność za wylicytowany pojazd wraz z naliczoną prowizją aukcyjną i resztą kosztów aukcyjnych

• należność za dostawę pojazdu z aukcji do portu w USA, a następnie do portu w Europie oraz ubezpieczenie pojazdu na czas transportu morskiego.

Obligatoryjny termin zapłaty wynosi 2 dni robocze. Po tym czasie aukcja ma prawo naliczyć kary od nieterminowej wpłaty oraz dodatkowo obciążyć za postój pojazdu.
Odprawa Celna
Po około 4-5 tygodniach od zakupu drogą mailową za naszym pośrednictwem z agencji celnej otrzymujesz fakturę, którą należy zapłacić na konto agencji celnej podane na fakturze w ciągu 2 dni od daty wystawienia faktury.

Opłata ta zawiera:

• cło (10% dla samochodów osobowych, 20 % dla samochodów ciężarowych, 33% dla motocykli produkcji USA oraz 8% dla pozostałych motocykli
• 19 % podatek VAT
• koszty obsługi celnej
• koszty portowe po stronie europejskiej

Transport do siedziby firmy Pojazd transportowany jest przez nas do naszej siedziby, w tym czasie kompletujemy również wszystkie potrzebne do rejestracji dokumenty oraz umawiamy z Tobą szczegóły przekazania pojazdu.
Odbiór Pojazdu O przybyciu pojazdu na nasz plac zostajesz poinformowany drogą mailową. Przed przekazaniem pojazdu rozliczamy ostatnią płatność: koszt przywozu pojazdu z portu Europejskiego oraz naszą prowizję. Cała procedura od momentu zakupu pojazdu, aż po podstawienie go pod wskazany adres wraz z dokumentami pojazdu zajmuje około 6-7 tygodni.
Usługi dodatkowe
Na Twoje życzenie możemy:

• Przygotować wycenę naprawy
• Dokonać naprawy pojazdu
• Przeprowadzić adaptację pojazdu na warunki europejskie
• Przygotować deklarację akcyzową
• Przygotować wycenę uprawnionego rzeczoznawcy

Przed rejestracją pojazdu (lecz w terminie krótszym niż 14 dni od daty przekroczenia granicy) należy rozliczyć podatek akcyzowy wynoszący:

• 1,55 % dla pojazdów z napędem hybrydowym „plug-in” pojemności do 2000cm3
• 9,30 % dla pojazdów z napędem hybrydowym „plug-in” pojemności powyżej 2000cm3
• 3,1 % dla pojazdów o pojemności silnika do 2000 cm3
• 18,6 % dla pojazdów o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 motocykle oraz samochody ciężarowe zwolnione są z podatku akcyzowego.

Jedź do góry