Motocykle z USA wciąż są niemałą gratką wśród fanów motoryzacji. Mimo upływu lat ich kult nieustannie rośnie, a legenda człowieka, któremu towarzyszy warcząca maszyna jest nadal żywa zarówno w popkulturze, jak i bardziej alternatywnych przekazach. Motory amerykańskie są symbolem niczym nieograniczonej wolności i bezkompromisowości. To właśnie ona najsilniej kojarzy się z potężnymi maszynami, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem także w naszym kraju. Amerykańskie motocykle zyskują na popularności, także w innych częściach Europy.

Motocykle są powiązane nie tylko z poczuciem wolności, ale uruchamiają także myślenie o określonym stylu życia. Siła, bezkompromisowość i pasja to tylko kilka z wielu skojarzeń, które przychodzą na myśl podczas dyskusji o wspaniałych maszynach, jakimi są motory z USA. Mogłoby się wydawać, że motocykle amerykańskie kompletnie nie sprawdzają się w polskich warunkach. Nic bardziej mylnego! Kultowe maszyny ze stanów mają się świetnie w Europie, a ich popularność rośnie z roku na rok. Wokół sprowadzania motocykli z USA narosło wiele mitów i kontrowersji, które przeanalizujemy i obalimy w poniższym artykule.

Jak sprawdzić motocykl z USA?

Każda wielka przygoda ma swój wielki początek. Podobnie jest również w tym przypadku. Spełnienie marzenia o posiadaniu własnego amerykańskiego motocykla nie dość, że jest realne, to także nie jest wcale tak trudne do zrealizowania. Kwestia sprowadzenia motoru z USA budzi szereg emocji, które wiążą się z oczekiwaniem na wymarzoną maszynę. Wbrew pozorom, proces importu maszyny, nie jest tak skomplikowany, jak może się wydawać. Pokusilibyśmy się nawet o stwierdzenie, że jest wyjątkowo prosty i intuicyjny. Aby pomyślnie sfinalizować sprowadzenie motocykla z USA, należy mieć na uwadze kilka bardzo istotnych czynników. Po pierwsze, należy ustalić budżet.

Określenie widełek cenowych, jakie możemy przeznaczyć na zakup i sprowadzenie pojazdu, jest bardzo istotne. Wbrew pozorom, cena nie obejmuje tylko i wyłącznie maszyny, lecz także dodatkowe opłaty, które musimy ponieść, aby pomyślnie i bezpiecznie sprowadzić motocykl. Po ustaleniu budżetu i wyborze wymarzonego modelu należy zakupić go na terenie stanów zjednoczonych. Aukcje motocykli z USA są prowadzone niemal nieustannie. Często można zakupić na nich motocykle w świetnym stanie, za naprawdę dobrą cenę. Aukcje motocyklowe z USA są niesamowicie popularne, a ilość amatorów dwóch kółek wciąż rośnie. Udany zakup w USA to dopiero początek przygody. Po sfinalizowaniu transakcji, motory z USA muszą zostać przetransportowane do najbliższego portu, gdzie trafiają do kontenerów, w których to drogą morską transportowane są do najbliższego lądu.

Ile kosztuje sprowadzenie motocykla z USA?

Motory z USA posiadają swoją wyjątkową wartość emocjonalną, która wiąże się z mitem wysokiej ceny. Motory z USA nie są jednak tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Sprowadzając motocykle ze stanów, musimy pamiętać o kosztach dodatkowych takich jak koszt transportu lądowego i wodnego, a także koszty podatkowe. Import motocykli z USA jest tańszy, niż początkowo możnaby przypuszczać.

Cena transportu lądowego wynosi 390 $. Zawiera się w niej transport motocykla z miejsca aukcji do portu, skąd maszyna wyruszy w dalszą podróż. Kolejną kwotą transportową jest 450$. Wiąże się ona tym razem z transportem morskim. Wybrany motocykl z USA podróżuje w kontenerze, w którym to bezpiecznie może trafić do Europy. Transport motocykla z USA jest procesem, który jest bezpieczny, prosty i stosunkowo niedrogi. Zdecydowanie dużo bardziej opłacalne jest sprowadzenie motocykla z USA niż kupowanie go na lokalnych, a nawet europejskich serwisach aukcyjnych. Amerykańskie maszyny bardzo często można nabyć w okazyjnej cenie, co jest dodatkowym atutem, zaraz obok stanu technicznego motocykli oraz ich wyjątkowej historii.

 Aby poznać wszystkie składowe ceny importu, odwiedź nasz kalkulator sprowadzania motocykla z USA.

Motocykle z USA, to spełnienie marzeń w wyjątkowej cenie.

Motocykle ze stanów zjednoczonych są symbolem, który w popkulturze zakorzenił się na dobre już kilkadziesiąt lat temu. To właśnie dzięki filmom, serialom, a także muzyce kojarzymy amerykańskie motocykle z wartościami, które są bliskie buntowniczej dojrzałości i bezkompromisowemu patrzeniu na świat. Każdy z nas chociaż raz wyobrażał sobie, jak pędzi amerykańską autostradą podczas zachodu słońca. Każde plany da się zrealizować — również te najbardziej szalone! Sprowadzanie motocykli z USA stało się przepustką do powrotu do młodzieńczych marzeń, a co najważniejsze, ich realizacji. Koszt importu maszyny w świetnym stanie nie jest już taką enigmą jak jeszcze kilkanaście lat temu. To idealny czas na powrót do planów, które od zawsze były marzeniami.

Motocykle ze stanów to nie tylko synonim wolności, ale przede wszystkim spełnienie marzeń i poczucie wyjątkowości na drodze. Sprowadzanie motocykli z USA otworzyło możliwości do spełniania właśnie tych marzeń. Każda z amerykańskich maszyn ma swoją wyjątkową historię. Teraz nadszedł moment, w którym możesz być jej częścią i stać się posiadaczem wspaniałego motocykla prosto z USA. Dzięki bezpiecznej i przejrzystej procedurze dowiesz się o wszystkich kosztach związanych z nabyciem pojazdu

Import motocykli z USA

Proces importu motocykli z USA jest prosty, bezpieczny, a co najważniejsze — relatywnie niedrogi. Transport motocykla z USA zaczyna się zaraz po zakończeniu aukcji. Tam, po dokonaniu wszystkich opłat i uzyskaniu niezbędnych dokumentów, motocykl zostaje przetransportowany do najbliższego portu morskiego. Cała procedura jest nieustannie dokumentowana i monitorowana, przez co szansa na ewentualne niedopatrzenia jest zmniejszona niemalże do zera. Gdy motocykl trafi do portu, zostaje zapakowany w kontener, w którym będzie podróżował, aż do Europy.

Droga morska jest najbardziej opłacalną metodą transportu motocykli z USA, co sprawia, że cena importu maszyny jest stosunkowo niska. Import motocykli z USA pomaga spełniać marzenia, które od dziecka siedzi w każdym z nas. Amerykańska wolność na dwóch potężnych kołach jest synonimem buntu, który może zagościć także w Twoim garażu. Amerykańskie maszyny nieustannie zyskują na popularności, co sprawia, że wokół ich importu krąży coraz większe zainteresowanie. Nie ma w tym zupełnie nic dziwnego. To właśnie one są ogromną częścią nostalgicznych podróży i wspomnieniem młodzieńczych marzeń. Kultowe motocykle z USA to wyznacznik statusu, dojrzałości i bogatej samoświadomości, która jest najlepszą wizytówką każdego fana motoryzacji, niezależnie od jego wieku.

Cło na motocykle z USA

Licytacje motocykli z USA są świetną formą nabycia tych przepięknych maszyn. Odnalezienie interesującego modelu jest czasochłonne, lecz satysfakcja z odszukania dwukołowej bestii jest nie do opisania. Amerykańskie motocykle są spełnieniem marzeń coraz większej liczby osób, lecz zastanówmy się, co jeszcze składa się na koszt importu amerykańskiego motocykla.

Na koszt sprowadzenia z USA motocyklu składa się nie tylko sfinalizowanie aukcji i kwestie związane z transportem, lecz także opłaty celne. Cło na motocykle z USA wynosi 6%. Zestawiając wszystkie opłaty związane z importem maszyny z kosztem motocykla, który chcielibyśmy kupić w kraju, wciąż wychodzimy mocno na plus. Motocykle ze Stanów Zjednoczonych cieszą się gigantycznym powodzeniem, z którego korzystają właściciele przeróżnego rodzaju komisów i handlarze-amatorzy. Kupno motocykli w kraju wiąże się z ryzykiem przepłacenia i otrzymania pojazdu z niepewną historią. Sprowadzając motocykl z USA, masz pewność, że poświęcony czas i poniesiony koszt nie był nieproporcjonalnie niewielki w porównaniu ze świetnej jakości maszyną, jaką otrzymujesz.

Licytacje motocykli z USA i import kultowych amerykańskich maszyn z roku na rok zyskuje na popularności. Wymaga to dużej wiedzy i świadomości rynku nie tylko od firm zajmujących się tym tematem, ale także od osób zainteresowanych nabyciem amerykańskiego motocykla. Najważniejszą zasadą, którą należy kierować się podczas wyboru wymarzonej maszyny, jest racjonalne podejście, które za cel bierze sobie bezpieczeństwo i rozsądek. Import motocykli z USA wydaje się obecnie najrozsądniejszym rozwiązaniem, ze względu na możliwość uzyskania rzetelnej dokumentacji pojazdu, bezpiecznego transportu i atrakcyjnej ceny. Sprowadzając pojazd ze Stanów Zjednoczonych, mamy pewność, w jakim jest stanie technicznym, a jego historia wolna jest od luk, zatajeń i niewiadomych. Dzięki importowi motocykli z USA już dziś możesz rozpocząć spełnianie marzenia, jakim jest zakup własnej maszyny, która imponuje dźwiękiem silnika i ponadczasowym wyglądem.

 


Udostępnij ten wpis

ZOBACZ RÓWNIEŻ

02-06-2022

Jakie samochody opłaca się sprowadzać z USA?

Import samochodów z USA jest fantastyczną okazją do nabycia wyjątkowego auta. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie wymarzonej maszyny ze Stanów ze względu na chociażby nieopłacalność zakupu amerykańskiego auta […]

02-06-2022

Używany motocykl z USA! Poznaj korzyści takiego rozwiązania

Kupno samochodu nie zawsze jest oczywistym następstwem zmiany auta. Czasami zakup nowej maszyny nie wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą, a po prostu fanaberią lub chęcią posiadania tak zwanego „weekendowego […]

30-05-2022

Ubezpieczenie auta z USA. Co musisz wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zakupu auta jest ubezpieczenie samochodu. Oferty ubezpieczycieli różnią się w zależności od modelu auta, pojemności silnika, a nawet roku produkcji. O ile kwestia ubezpieczenia w przypadku nowych aut […]

Jedź do góry