Aukcje samochodowe są nieodłączną częścią procesu kupna auta z USA. To właśnie tam możemy znaleźć nasz wymarzony model, którym już niedługo będziemy przemierzać polskie drogi. Jednak rzeczywistość licytacji samochodowych jest niezwykle brutalna. Jeśli znajdziemy auto naszych marzeń, możemy być pewni, że poluje na nie co najmniej kilka innych osób. W tego rodzaju sytuacjach musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pełne adrenaliny licytacje wymagają od nas zachowania zimnej krwi i trzymania nerwów na wodzy. Niemniej jednak w przeważającej liczbie przypadków uda nam się zdobyć upatrzony samochód. Dlaczego tak się dzieje? Otóż czasami wystarczy dobry research i rzetelne przygotowanie do licytacji. Pytanie tylko jak to zrobić? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym opowiemy nieco więcej o zakupie auta z USA oraz samych aukcjach samochodowych.

Jak wygląda zakup samochodu z USA?

Zakup samochodu z USA jest relatywnie prostym, chociaż złożonym procesem. Licytowanie auta poprzedza ustalenie budżetu, modelu pojazdu oraz określenie, jakiej specyfikacji samochodu poszukujemy. Gdy uda nam się określić budżet, model i specyfikację przystępujemy do poszukiwań samochodu. W zależności od wymagań i preferencji proces poszukiwań może potrwać od kilku dni, do nawet kilku tygodni. Warto jednak pamiętać, że ekstremalnie długi czas poszukiwań auta wiąże się na przykład z jego trudną dostępnością na rynku i jest to naprawdę wyjątkowa sytuacja.

Gdy uda nam się znaleźć upragniony model przystępujemy do licytacji. Najczęściej odbywa się ona o określonej godzinie i trwa aż do momentu przebicia ofert pozostałych kupujących. W czasie licytacji musimy być czujni i szybcy. Chwila zawahania może skutkować przelicytowaniem naszej oferty, a w efekcie niepowodzeniem zakupu. Jednak gdy uda nam się wylicytować auto, pozostaje tylko czekać na akceptację kwoty przez sprzedającego i wygrany samochód jest już naszą własnością. Od tego momentu auto przechodzi szereg procesów, mających za zadanie przetransportować je do Polski.

Jak wyglądają licytacje samochodów w USA?

Licytacje samochodów zaczynają się między innymi od ustalenia budżetu. To właśnie on określa nasze możliwości nabywcze i determinuje to, jakie auto będziemy mogli kupić. Jest to jeden z pierwszych kroków, które należy podjąć, aby z sukcesem wylicytować amerykański samochód. Równolegle z ustaleniem budżetu wybieramy interesujący nas model i jego specyfikację.

Kolejnym krokiem jest odszukanie interesujących nas ofert. Będą one różnić się ceną początkową, Stanem, w jakim przebywa auto oraz stopniem uszkodzenia. Warto wybrać kilka aukcji, w których chcemy wziąć udział, ponieważ nie zawsze wzięcie udziału w aukcji jest równoznaczne z jej pozytywnym zakończeniem. Jeśli udało nam się znaleźć aukcje, które spełniają nasze oczekiwania, musimy poczekać do ich planowanego rozpoczęcia.

Gdy licytacja auta rozpocznie się, nic nie liczy się tak bardzo, jak nasza czujność i prędkość podejmowania decyzji. Licytując auto reaguj szybko, nie działaj pod wpływem emocji i trzymaj się ustalonego budżetu. Jeśli podczas licytacji zachowasz zimną krew, z pewnością uda Ci się wygrać i zdobyć amerykańskie auto. Po wygranej licytacji sprzedający musi często zgodzić się na wylicytowaną kwotę, jednak w znaczącej większości przypadków jest to tylko i wyłącznie formalność. Decyzja sprzedającego to ostatni krok, który sfinalizuje Twój zakup samochodu z USA.

Licytacje samochodów — jak się przygotować?

Zakup samochodu z USA jest złożonym procesem, jednak niewątpliwie jego najważniejszą częścią jest sama licytacja. W jej trakcie musimy zachować spokój, ale równocześnie czujność, ponieważ jeśli nasza oferta nie będzie najwyższą, bardzo szybko możemy zostać przelicytowani. Aby uniknąć stresujących sytuacji oraz niepowodzenia, możesz skorzystać z naszych rad, które pomogą przygotować Ci się do licytacji auta.

Pierwszą z nich jest wielokrotnie wspominane ustalenie budżetu. Jednak w trakcie jego ustalania warto zastanowić się, ile maksymalnie możemy wydać na interesujący nas model auta. Tego rodzaju widełki pozwolą zachować nam zimną krew w trakcie licytacji, a chłodna kalkulacja będzie naszym priorytetem w trakcie jej trwania.

Licytując samochody, warto znać ceny poszczególnych modeli nie tylko na amerykańskim, ale także polskim rynku. Przed licytacją wymarzonego auta sprawdź jego ceny na innych aukcjach sprzedażowych. Może okazać się, że wybrana przez Ciebie oferta nie jest grą wartą świeczki i w innym miejscu podobny model auta o podobnym parametrach jest tańszy na przykład o 1000 dolarów.

Niektóre rady dotyczą bardziej przyziemnych kwestii. Przed przystąpieniem do licytowania pojazdy sprawdź swoje łącze internetowe oraz jego szybkość. Może okazać się, że prędkość internetu i czas Twojej reakcji są kluczowe, jeśli mówimy o wylicytowaniu pojazdu marzeń. Nie tylko Ty, ale także Twój internet musi być niezawodnie szybki!

Czy zakup samochodu z USA się opłaca?

Licytacje samochodów i ich import z USA nie budzą już tak dużych kontrowersji, jak kilkanaście lat temu. Obecnie jest to niezwykle opłacalne przedsięwzięcie, które pozwoli zaoszczędzić Ci od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wybierając wymarzone auto, warto pamiętać o tym, że jego cena w Stanach może być dużo niższa, niż na polskim rynku. Atrakcyjne, amerykańskie samochody są nie tylko drogie, ale także mało dostępne na polskich portalach aukcyjnych. Właśnie z tego powodu opłacalność importu aut z USA jest niezwykle wysoka, a z roku na rok, coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju modelu nabywczego.

Zakup samochodu z USA to przedsięwzięcie wymagające czasu, pieniędzy oraz nieustępliwości. Nasz charakter może zostać wystawiony na próbę podczas pierwszej nieudanej licytacji wymarzonego auta. Niemniej jednak można się do niej odpowiednio przygotować, co z pewnością zaowocuje sukcesem. Ustalenie budżetu i maksymalnej kwoty, za jaką jesteśmy w stanie wylicytować auto, jest bardzo pomocne podczas tego rodzaju działań. W czasie licytacji warto być skupionym oraz nie pozwolić, by zawładnęły nami emocje. Racjonalny zakup to dobry zakup. Warto pamiętać o tym, gdy zobaczymy na aukcji nasz wymarzony model, za podejrzanie niską kwotę. Podejmując pochopną decyzję możemy wydać zdecydowanie więcej pieniędzy, niż początkowo zakładaliśmy. Monitoruj akcje, czytaj jej opis oraz prowadź szczegółowy research, a nigdy nie dokonasz nieudanego zakupu. Licytacje samochodów z USA to wspaniała przygoda, dzięki której możesz zdobyć piękne auto w atrakcyjnej cenie.

Dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu, którego tematem były licytacje samochodów. Zapraszamy również do sprawdzenia innych wpisów, dostępnych na naszym blogu.


Udostępnij ten wpis

ZOBACZ RÓWNIEŻ

02-06-2022

Jakie samochody opłaca się sprowadzać z USA?

Import samochodów z USA jest fantastyczną okazją do nabycia wyjątkowego auta. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie wymarzonej maszyny ze Stanów ze względu na chociażby nieopłacalność zakupu amerykańskiego auta […]

02-06-2022

Używany motocykl z USA! Poznaj korzyści takiego rozwiązania

Kupno samochodu nie zawsze jest oczywistym następstwem zmiany auta. Czasami zakup nowej maszyny nie wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą, a po prostu fanaberią lub chęcią posiadania tak zwanego „weekendowego […]

30-05-2022

Ubezpieczenie auta z USA. Co musisz wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zakupu auta jest ubezpieczenie samochodu. Oferty ubezpieczycieli różnią się w zależności od modelu auta, pojemności silnika, a nawet roku produkcji. O ile kwestia ubezpieczenia w przypadku nowych aut […]

Jedź do góry