Niewątpliwie mówiąc o motocyklach z USA, na myśl przychodzi nam marka Harley – Davidson. Jednak to nie jedyne motocykle, które produkowane są za oceanem. USA jest poniekąd ojczyzną dwukołowych pojazdów, szczególnie tych w typie cruiser. Nie bez powodu Amerykanie wybierają modele, które nadają się do dalekich podróży. Możliwości zwiedzania kolejnych stanów na dwóch kółkach są na tyle duże, że wiele osób decyduje się na zakup własnego motocykla w tym celu. Po pewnym czasie są one sprzedawane, część trafia do innych właścicieli w USA, a część jest eksportowana do Europy, w tym również i Polski. Zapraszamy do sprawdzenia naszego wpisu, gdzie jego głównym tematem jest zestawienie motocykli z USA. 

 

Dlaczego warto sprowadzić motocykl?

 

Zakup motocykla z USA to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują dobrego, sprawdzonego, aczkolwiek używanego sprzętu. Ogromną zaletą zakupu motocykla ze Stanów Zjednoczonych, jest fakt, że ceny nowych sprzętów są znacznie niższe niż w Polsce, a więc są łatwiej dostępne dla przeciętnego obywatela. Możliwość zakupu nowego motocykla, sprawia, że ludzie chętniej, częściej wymieniają motocykle na nowsze, a starsze sprzedają. Sprzęty sprowadzane zza oceanu są w znacznie lepszym stanie technicznym niż te oferowane w Polsce, ze względu na lepszy i częstszy serwis, a także na wyższą jakość dróg, po których się poruszają. Motocykle z USA są często niespotykane w Europie, ze względu na ograniczoną produkcję. Import dwóch kółek ze Stanów pozwala na wzbogacenie garażu w mało spotykane perełki na europejskich drogach.

 

Najczęściej sprowadzane motocykle z USA.

 

Do najczęściej sprowadzanych sprzętów możemy zaliczyć:

1. Harley – Davidson FXSTD, a właściwie SOFTAL DEUCE to przedstawiciel motocykli typu cruiser, który charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością skokową silnika (1449 cm3) i maksymalną mocą wynoszącą 64 KM. Jednostka ta napędzana jest za pomocą pasa na koła zębate. Produkowany był w okresie od 2000 do 2005 roku.

2. Honda RVT1000 R to motocykl o pojemności 996 cm3 i mocy 110 KM. To sportowy motocykl, wyposażony w silnik w układzie V. Do setki rozpędza się w 3,1 sekundy, a maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć, wynosi 235 km/h. Produkowany był w latach 2000 – 2006 na rynek amerykański.

3. Harley – Davidson FLHX STREET GLIDE to kolejny z motocykli typu cruiser, o wysokiej pojemności skokowej silnika wynoszącej 1584 cm3, generującej maksymalną moc 78 KM. Wyposażony został w 6 – biegową skrzynię biegów oraz popularny w motocyklach Harley pas napędowy. Street Glide produkowany był w takiej formule od 2007 do 2010 roku.

4. Harley – Davidson XL883 N, czyli SPORTSTER 883 IRON, to kolejny cruiser, tym razem reprezentujący grupę o średniej pojemności skokowej silnika. Jednostka ta posiada silnik o pojemności 883 cm3, który uzyskuje maksymalną moc 53 KM. SPORTSTER 883 IRON produkowany był w latach 2009 -2016, a od 2017 roku dostępna jest jego odmieniona wizualnie wersja.

5. Harley – Davidson XL1200 C, inaczej SPORTSTER 1200 CUSTOM to propozycja motocykla typu cruiser dla osób spokojnego sprzętu o bardzo dużej pojemności silnika i niewielkiej mocy. Jednostka ta bowiem, napędzana jest dwucylindrowym silnikiem o pojemności 1202 cm3 i mocy 67 KM. Produkcja trwała 6 lat, rozpoczęła się w 2004, a zakończyła w 2010 roku.

6. Harley – Davidson FLSTSI to dwuzaworowy motocykl o maksymalnej pojemności skokowej 1449 cm3 i maksymalnej mocy wynoszącej 69 KM. To trudnodostępny model cruisera ze względu na bardzo krótki okres produkcji (zaledwie 3 lata – 2000 – 2003)

7. Suzuki GSX-R1000 to klasyczny przykład motocykla sportowego. Maksymalna pojemność skokowa wynosi 999 cm3, moc 160 KM, co pozwala na osiągnięcie prędkośći 100 km/h w niespełna 3 sekundy. Motocykl ten produkowany jest nieprzerwanie przez japońskiego producenta od 2001 roku.

8.Harley – Davidson XL1200 L, czyli SPORTSTER 1200 LOW, to motocykl, o identycznych parametrach, jak Harley – Davidson XL1200 C. Różnica pomiędzy tymi dwiema jednoskami tkwi w wysokości siedzenia, wersja L posiada najniżej położone siedzisko, spośród całej rodziny Harleyów.

9. Honda VT750 C2F, Shadow Spirit to motocykl typu cruiser napędzany za pomocą wału kardana. Jednostka ta posiada pojemnosć skokową 745 cm3 i maksymalną moc 45 KM. Pierwsze egzemplarze tego modelu wyjechały w 1982 roku i od ponad 40 lat nieprzerwanie trwa ich produkcja.

10. Yamaha FZ6 R to przebudowana wersja znana wszystkim pasjonatom motocykli FZ6. Produkowana od 2009 roku wyłącznie na rynek amerykański, posiada maksymalną pojemność skokową wynoszącą 600 cm3 i moc 98 KM. Jednostka typu naked napędzana jest za pomocą łańcucha.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Po więcej informacji zapraszamy do naszej zakładki PROCEDURA oraz do sprawdzenia portali aukcyjnych, które obsługujemy COPART i IAA.


Udostępnij ten wpis

ZOBACZ RÓWNIEŻ

02-06-2022

Jakie samochody opłaca się sprowadzać z USA?

Import samochodów z USA jest fantastyczną okazją do nabycia wyjątkowego auta. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie wymarzonej maszyny ze Stanów ze względu na chociażby nieopłacalność zakupu amerykańskiego auta […]

02-06-2022

Używany motocykl z USA! Poznaj korzyści takiego rozwiązania

Kupno samochodu nie zawsze jest oczywistym następstwem zmiany auta. Czasami zakup nowej maszyny nie wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą, a po prostu fanaberią lub chęcią posiadania tak zwanego „weekendowego […]

30-05-2022

Ubezpieczenie auta z USA. Co musisz wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zakupu auta jest ubezpieczenie samochodu. Oferty ubezpieczycieli różnią się w zależności od modelu auta, pojemności silnika, a nawet roku produkcji. O ile kwestia ubezpieczenia w przypadku nowych aut […]

Jedź do góry