Import samochodów z USA jest fantastyczną okazją do nabycia wyjątkowego auta. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie wymarzonej maszyny ze Stanów ze względu na chociażby nieopłacalność zakupu amerykańskiego auta na lokalnym rynku. Jednak amerykańskie samochody przekonują nas do siebie nie tylko ceną, ale także designem, osiągami, a w przypadku prawdziwych pasjonatów historią. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym przedstawimy modele, które warto sprowadzić między innymi ze względu na cenę, design i obecne uwarunkowania rynku.

Ford Mustang

Ford Mustang

Zdjęcie poglądowe. Źródło: iaai

Ford Mustang to bezdyskusyjnie najpopularniejszy amerykański samochód obecny na polskich drogach. Popularność jego importu z roku na rok rośnie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach miało się to zmienić. Dlaczego tak się dzieje? Import Mustanga jest świetną propozycją dla osób, które marzą o rasowym, sportowym aucie w naprawdę atrakcyjnej cenie finalnej. To auto jest nie tylko charakterystycznym dopełnieniem naszego wizerunku, ale przede wszystkim inwestycją, która ma duże szanse na zwrot w przyszłości.

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee

Zdjęcie poglądowe. Źródło: iaai

Obok sportowych aut ogromną opłacalność importu możemy przypisać większym autom rodzinnym. Jeep Grand Cherokee to niezawodny SUV, który fenomenalnie sprawdza się jako główne auto domowe. Jego pojemność gwarantuje komfort jazdy niezależnie czy wybierasz się po większe zakupy spożywcze, czy planujesz dłuższy wakacyjny wyjazd po Europie.

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Zdjęcie poglądowe. Źródło iaai

Eleganckie rodzinne auta są kolejnym segmentem motoryzacji, obok którego nie da się przejść obojętnie. Mazda CX-5 jest idealną propozycją dla osób, które potrzebują pojemnego, niezawodnego samochodu, ale jednocześnie zależy im na biznesowym, eleganckim designie. Auto świetnie nada się do jazdy miejskiej, co czyni je świetną opcją dla osób poruszających się po większych aglomeracjach.

Ford serii F

Ford serii F

Zdjęcie poglądowe. Źródło iaai

Nie tylko import sportowych aut lub rodzinnych samochodów cieszy się niezwykłą opłacalnością. Również większe maszyny, takie jak Fordy serii F są świetnym wyborem chociażby ze względu na ich niską dostępność na polskim rynku. Te potężnych wymiarów pick up’y to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Niewiele aut robi tak duże wrażenie na drodze jak Ford serii F.

Mercedes SL

Mercedes SL

Zdjęcie poglądowe. Źródło iaai

Warte sprowadzenia są nie tylko potężne gabarytowo auta, lecz także nieco mniejsze, jednak wciąż atrakcyjne dla oka i ucha maszyny. Mercedes SL to propozycja dla osób, które cenią sobie niezależność, bezkompromisowość i poczucie luksusu. To auto pokochają single i osoby żyjące we dwójkę. Samochód, jakim jest Mercedes SL to eleganckie, sportowe auto, które posiada swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

Amerykańskie samochody cieszą się ogromną popularnością w Polsce, a liczba sprowadzanych do kraju aut z roku na rok rośnie. Polacy są żywo zaangażowani w proces importu, a opłacalność całego procesu przekonuje do siebie nawet największych sceptyków. Samochody wymienione w niniejszym artykule to zaledwie kropla w morzu ofert i modeli, jakie możemy znaleźć na naprawdę atrakcyjną cenę. Niemniej jednak można zauważyć pewną prawidłowość. Polacy decydują się na zakup aut sportowych, rodzinnych i eleganckich. Właśnie tego rodzaju maszyny są najczęściej sprowadzane do Polski ze względu na finalną opłacalność transakcji.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu, którego tematem były auta sprowadzane do Polski z USA. Zapraszamy również do przeczytania innych wpisów dostępnych na naszym blogu.


Udostępnij ten wpis

ZOBACZ RÓWNIEŻ

02-06-2022

Jakie samochody opłaca się sprowadzać z USA?

Import samochodów z USA jest fantastyczną okazją do nabycia wyjątkowego auta. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie wymarzonej maszyny ze Stanów ze względu na chociażby nieopłacalność zakupu amerykańskiego auta […]

02-06-2022

Używany motocykl z USA! Poznaj korzyści takiego rozwiązania

Kupno samochodu nie zawsze jest oczywistym następstwem zmiany auta. Czasami zakup nowej maszyny nie wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą, a po prostu fanaberią lub chęcią posiadania tak zwanego „weekendowego […]

30-05-2022

Ubezpieczenie auta z USA. Co musisz wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zakupu auta jest ubezpieczenie samochodu. Oferty ubezpieczycieli różnią się w zależności od modelu auta, pojemności silnika, a nawet roku produkcji. O ile kwestia ubezpieczenia w przypadku nowych aut […]

Jedź do góry