Dodge Ram 1500 5.7l HEMI 2005

693 odwiedzin
27-11-2021

Pewien czas temu dostaliśmy prośbę od naszego stałego klienta, o załatwienie mu jakiegoś mocnego Dodge’a. Miał być to rocznik między 2010 a 2017, najchętniej model Ram. Samochód miał być uszkodzony, ponieważ kupiec miał w planach samemu przywrócić auto do właściwego stanu.

Sprowadzenie samochodu ze stanów – Wpłata kaucji 

Bez zbędnych opóźnień, po wpłaceniu kaucji w wysokości 10% określonego budżetu, czyli w tym wypadku 3000zł, przeszliśmy do poszukiwań. O wszystkich sensownych egzemplarzach poinformowaliśmy klienta. Od samego początku napotkaliśmy kilka sensownych maszyn. Większość z nich zaliczyła stłuczkę, z reguły niewielką. Po 2/3 aukcjach udało nam się wylicytować granatowego Dodge’a Rama z 2005 roku. Samochód miał zauważalnie zniszczony lewy bok, co mogło skutkować zniszczeniem podwozia.

Transport pojazdu – Import z USA

Pojazd płynął kontenerowcem z portu w Nowym Jorku do portu w Niemieckim Bremerhaven, a stamtąd prosto pod Warszawę. Cały transport zajął około 11 tygodni, co mogłoby wydawać się długim czasem oczekiwania. Jest to jednak dosyć typowy czas transportu. Niemniej jednak, wielu naszych klientów przyznaje, że warto przeczekać ten czas, aby zakupić auto zauważalnie taniej.

Naszym zdaniem, jak i zdaniem wielu naszych klientów, opłaca się przeczekać ten czas, aby przyciąć na danym aucie pewną sumę. Najczęściej mówimy tu o oszczędności 30%-40% ceny, od ceny rynkowej takiego auta w Polsce. Bywają jednak czasem realizacje, które wydają się zbyt piękne, aby w nie uwierzyć. Odsyłamy zatem do artykułów o sprowadzaniu pojazdów np. marki Audi lub BMW, gdzie finalna cena pojazdu sięga często 50%-60% tej, co musielibyśmy zapłacić w Polsce.

Zakup samochodu z USA 

Wracając, samochód kupiony został za 1600$, co włącznie z kosztami transportowymi, i naszą prowizją, sięgnęło około 26.300zł, co stanowi blisko 65% ceny rynkowej Dodge Rama w podobnym stanie w Polsce, wzorując się na stronie sprzedaży aut używanych- otomoto.pl. Z tego co nam wiadomo, pojazd nadal służy sprawnie swojemu właścicielowi.

 

auta z usa
bryki z ameryki
duże samochody ze stanów zjednoczonych
import pojazdów osobowych z usa
pojazdy powypadkowe z usa
samochody terenowe aukcje usa
samochody z usa - auta terenowe
samochody ze stanów - aukcje internetowe samochodów

Udostępnij ten wpis

ZOBACZ RÓWNIEŻ

02-06-2022

Jakie samochody opłaca się sprowadzać z USA?

Import samochodów z USA jest fantastyczną okazją do nabycia wyjątkowego auta. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie wymarzonej maszyny ze Stanów ze względu na chociażby nieopłacalność zakupu amerykańskiego auta […]

02-06-2022

Używany motocykl z USA! Poznaj korzyści takiego rozwiązania

Kupno samochodu nie zawsze jest oczywistym następstwem zmiany auta. Czasami zakup nowej maszyny nie wiąże się z wcześniej wspomnianą zmianą, a po prostu fanaberią lub chęcią posiadania tak zwanego „weekendowego […]

30-05-2022

Ubezpieczenie auta z USA. Co musisz wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zakupu auta jest ubezpieczenie samochodu. Oferty ubezpieczycieli różnią się w zależności od modelu auta, pojemności silnika, a nawet roku produkcji. O ile kwestia ubezpieczenia w przypadku nowych aut […]

Jedź do góry